Disable Preloader

Tüm İngilizce Sınavlar

 

AMERİKAN KÜLTÜR SİLİVRİ  şubesi olarak bizler, hayatına yönelik vermenizde önemli bir aşama olan IELTS sınavı için size uzmanlaşmak için beraber hazırladığımız programlarla yardımcı olmayı hedeflemekteyiz. Sınava hazırlık programının dışında, akademik anlamda da sizlere koçluk vermeyi amaçlamaktayız.

IELTS programlarımız toplam 50 ders saati itibarıyla aşağıya programlanmıştır.

 

OKUMA (okuma) 10 saat
DİNLEME (dinleme) 10 saat
YAZMA (yazma) 10 saat
KONUŞMA (konuşma) 10 saat
DENEME SINAVLARI 10 saat

 

Programımızın sorularını doğru şekilde cevaplanacağına, nasıl anlaşılırabileceğine, kısaca sınav taktığında yapılacaktır! IELTS programlarımıza katılmak için İngilizce seviyesinin en az B1 (intermediate) düzeyinde olması gerekir.

CAE ve CPE

Her iki sınav da, tıpkı IELTS sınavı gibi İngiltere, Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanmaktadır. IELTS sınavından farklı olarak bu sınavlarda dilbilgisi soruları bulunmaktadır. Sınavda adaylar dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinden değerlendirilirler. Sınav değerlendirmesi A, B ve C yapılır. Geçerliliği 5 yıldır.

 

TOEFL

Menşei Amerika Birleşik Devletleri, bu sınav ülkemizde de uzun yıllardır kabul edilebilir. Dünyanın birçok ülkesinde akademik ve mesleki amaçla uygulanmaktadır. Geçerliliği 5 yıldır.

Sınav dört temel beceriyi ölçmek amaclar; Okuma, dinleme, yazma ve konuşma. Her biri birer tane yapsın hesaplanır ve toplam puan çıkar çıkarılır. IBT (internet tabanlı test) TOEFL sınavı 120 puan üzerinden değerlendirilir.

AMERİKAN KÜLTÜR SİLİVRİ  şubesi olarak TOEFL programlarımız kişiye yönelik, birebir dersler şeklinde uygulanmaktadır. Kişinin ihtiyacına yönelik ders saati, program ayrıntısı planlanmış ve öğrenciye akademik koçluk yapılarak aktarılır.

 

YDS

Yabancı dil sınavları tek çatı altında toplandı. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) ve Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) Yabancı Dil Sınavı

ÖSYM; 4 Ocak 2013 tarihinden 28518 sayılı resmi gazetede yayınlanan karla göre yabancı dil bilgisi sınavlarını tek bir sınavda toplandığını açıkladı.

Yeni YDS sınavına özel, uzman öğretmenlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz, YDS’ye özel olarak AmericanExaminationCenter programlı firmalar ve programlarımız ile ilgili detaylı bilgi için şubemize ulaşmanızı rica ederiz.

 

YETERLİLİK (üniversite hazırlık İngilizce yeterlilik sınavı)

Bilindiği gibi, gerek özel ve gerekse devlet üniversitelerinde çoğu fakülte, üniversiteye giriş öğrencileri bir yıllığı için kendi bünyelerinde gerçekleştirdikleri İngilizce hazırlık programı diyahil ederler. Bu programların bitiminde ve 1. dönem sonrası durumunda öğrenciler İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak adına. Başaksız öğrencilerin kendi bölümlerinde 1. sınıfı okumaya hak kazandıkları bu sınav neticesinde, başarılı olmayan öğrenciler ise programlarıyla başarılı olana dek devam ederler.

AMERİKAN KÜLTÜR SİLİVRİ  şubesi olarak üniversite yerleşimlerinin yapıldığı zaman aralığında başlamak için bu öğrencilere özel bir program hazırladık. Bu programı hem İngilizcelerini geliştirecekler, hem de yeterlilik sınavında başarılı olur, hazırlamış atrımcıları atrınacekler atlamanın.

Programımız 100 ders saatinden oluşmaktadır. Programlanmış öğrencilere sınava yönelik soru tipleri, test teknikleri ve dilbilgisi çalışmaları verilecektir.

İletişim: 0 535 969 0787

Share: