Hakkımızda

Amerikan Kültür Silivri

HAKKIMIZDA 

Amerikan Kültür Dil Okulları, 110 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin en köklü eğitim kurumu, dünyanın da en yaygın dil okullarından birisidir. Amerikan Kültür Dil Okulları bu tecrübesiyle geliştirdiği eğitim metotları sayesinde 2010, 2011 ve 2013 yıllarında 3 yıl boyunca kendi sektöründe Tüketici Kalite Ödüllerini almış, 2015 yılında da Word of Quality Award ödülünü almaya hak kazanmış Türkiye’nin ilk ve tek dil okuludur.

Silivri Amerikan Kültür’ün kendine özel eğitim metodunda öncelikli hedef,öğrencilerimizin konuşma becerilerini geliştirmektir. Maksimum 14 kişilik gruplarda dersler gramer eğitimi ile desteklenir. Daha çok konuşma ve dinleme eğitimleri ile uygulama yapması sağlanır. Özellikle yetişkinler için geliştirilmiş tümdengelim metoduyla gramer ağırlıklı eğitim metotlarından ayrışarak çok daha hızlı bir öğrenme süreci gerçekleşir. Öğrencilerimiz kendilerine verilen şifrelerle ister bilgisayar ortamında, isterse mobil uygulamasıyla (Mykelime), ekstra olarak 7/24 ders çalışabilir, eksikliklerini giderebilir, derse giremediği ya da anlamadığı konuları tekrar edebilir. Konu anlatımlı ders videolarına ulaşabilirler.

Türkiye genelinde 135, yurtdışında 6 temsilciliğimiz, her yıl başarıyla eğitimlerini tamamladığımız 150.000 civarı öğrencimizle, Türkiye’nin ve Dünya’nın en yaygın dil okullarından birisiyiz.

Avrupa Dil Portfolyosu’na göre eğitim veren Silivri Amerikan Kültür Dil Okulları, her bir kurda mezun öğrencisine bu portfolyoya uygun sertifika teslim etmektedir. Bu bakımdan C1 sertifikası Avrupa’da bir çok kurum ve kuruluş (yüksek öğrenim ve işe kabul) tarafından kabul görmektedir.

Silivri Amerikan Kültür Dil Okulları, Toefl, Ielts, Yds, Proficiency,Yks,Yökdil gibi sınava hazırlık programlarında 2020-2021 döneminde  yüzde 99′luk bir hedef yakalama oranına ulaşarak çok büyük bir başarıya imza atmıştır.

Öğretme garantisi kapsamında tüm eğitimlerde gerekli seviyeye ulaşamamış öğrencilerimiz, yapılan testlerde yeterli skoru alamadığında yeniden ücretsiz eğitime tabi tutulurlar. Bu bakımdan Silivri Amerikan Kültür’de öğrencinin hedefine mutlaka ulaşması sağlanır.

DEVAMSIZLIK BİLGİSİ

Her kurs için Yazılı ve Sözlü sınav yapılmaktadır.Her iki sınavda 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir.Yazılı sınavdan aldığı notun %30’u, sözlü sınavdan aldığı notun %70’i toplandığı zaman çıkan sonuç 60 puan ve üzerindeyse diğer kurda başarı sağlayabilir, diğer kurdan eğitimine devam edebilir demektir.

Eğer ki 60 altında ise puanı, diğer kura geçiş sağlamak için yeterince başarılı değildir.

Bu durumda ücretsiz kur alabilmek için 2 kriter mevcuttur, bunlar;

Birincisi Öğrencinin devamsızlığının toplam ders saatinin %10’unu aşmaması gerekmektedir.

8 saati aşmaması gerekir.

Sağlık sorunlarından kaynaklı devamsızlığı mevcut ise resmi belgeler ile devamsızlıktan düşülme yapılacaktır.

Eğer ki saati aşıyorsa öğrencinin devamsızlığı,başka satın aldığı kurs ile değiştirebilir ya da yeniden o kursu satın alması gerekmektedir.

İkinci önemli kriter ise verilen ödevlerin %90’nını yapmış olması gerekmektedir. Örneğin 10 ödev verildiyse sadece bir tanesini yapmamış olması gerekmektedir.Eğer ki %90’nını yapmamışsa yeniden kur satın alması gerekmektedir.

Eğitim Kadromuz

    Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun ve alanlarında uzmanlaşmış Türk ve Yabancı eğitmenlerden ve yine Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun ve kendi bünyemizde yetiştirdiğimiz TESOL sertifikalı öğretmenlerimizden oluşmaktadır.

    Eğitmenlerimiz İngilizce öğretmenliği alanında edindikleri deneyimi eğitim teknolojileriyle bütünleştiren tecrübeli bir ekipten oluşmaktadır.

Neden Özel Silivri Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu ?

 • Sadece anadili İngilizce olan, alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı yabancı eğitimciler ve deneyimli Türk eğitmenler ile eğitim verir.
 • Şubesinde tecrübeli, uzman, yabancı ve Türk eğitim direktörleri bulundurur.
 • Yüksek kalitede ders kitaplarını ve dokümanlarını öğrencilerine ücretsiz sağlar.
 • Öğrencilerini İngilizce seviye tespiti sonrasında en verim alacağı sınıfa yerleştirir.
 • Uluslararası standartlara uygun bir eğitim verir.
 • %100 öğrenme garantisi sunar. Aldığı kur sonunda, sınavlarında başarısız olan öğrencilerine “başaramadınız” demez. Devamsızlığı %10’u aşmamış ve ev ödevlerini eksiksiz tamamlamış ise ; üst kura geçemeyen öğrencilere ücretsiz tekrar hakkı verir.
 • Öğrencilerimizin eğitimlerini 1 yıl boyunca dondurma hakları vardır.
 • İnternet ortamında özellikle kelime çalışmaları yapabileceği site üyeliğini ücretsiz olarak verir. (Mykelime.com sitesi)
 • Öğrenme sürecinde öğrencilerinin Inter-active methodu ile diğer eğitim methodlarından daha hızlı yabancı dil öğrenmesini sağlar.
 • Tüm öğrencilerine kurum dersleri dışında uzaktan çalışma yapabilecekleri online eğitim destek setini 5 yıl boyunca ücretsiz olarak sağlar.
 • Konuşma odaklı olan 48 Günde İngilizce Eğitim programını başarı ile uygular.
 • Gerek aktivite sınıfları, gerek konuşma sınıfları, gerekse öğrencilerinden gelen öneriler doğrultusunda oluşturabileceği diğer gelişim yardımcılarıyla, olabilecek en kısa ve en kalıcı İngilizceyle öğrencilerinin yanındadır,
 • Öğrencilerine, fonetik dil bilgisine sahip eğitmenlerle İngilizce öğretir,
 • Öğrencilerine ücretsiz sosyal aktiviteler sunar.

TERCİH EDECEĞİNİZ YABANCI DİL KURSU,KURSU BİTİRDİKTEN SONRA SİZE HANGİ YASAL BELGEYİ VERİYOR?

Türkiye’de sadece Markalar Birliği Amerikan Kültür® Eğitim Kurumları’na bağlı A.K. (Amerikan Kültür®) ve A.C.A. (American Cultural Association) Yabancı Dil Kursları size uluslararası denkliğe sahip İngilizce yeterlilik belgesi verebilir. Amerikan Kültür® Eğitim Kurumları 2012.R006 sayılı Avrupa Birliği kararı ile sizlere bütün Avrupa’da geçerli yabancı dil eğitim belgesi verme hakkına sahiptir.

Kısacası, ne yazık ki ülkemizde sadece iki tane yabancı dil kursunun verdiği belge uluslararası geçerliliğe sahiptir. Diğer kursların verdiği belgeler, kendi bünyelerinde düzenledikleri ve herhangi bir geçerliliği olmayan katılım sertifikalarıdır

TERCİH EDECEĞİNİZ YABANCI DİL KURSU, ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN, BAKANLIK ONAYLI BİR İNGİLİZCE PROGRAMI SUNUYOR MU?

Türkiye’de sadece Markalar Birliği Amerikan Kültür® Eğitim Kurumları’na bağlı A.K. (Amerikan Kültür®) ve A.C.A. (American Cultural Association) Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Avrupa Dil Pasaportu eğitimi vermeye yetkilidir. Ülkemizde birçok yabancı dil kursu Milli Eğitim Bakanlığı’na verdiği programdan farklı onaysız program uygulamaktadır. 25.01.2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’ndan aldığımız onay numarası 61993’dür.

TERCİH EDECEĞİNİZ YABANCI DİL KURSUNDAN,AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNDE ÇALIŞABİLMEK İÇİN GEÇERLİ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ (EUROPASS) ALABİLİYOR MUSUNUZ?

Amerikan Kültür® Yabancı Dil Kursları, ülkemizin de içinde bulunduğu “Europass” istihdam sisteminde yer alan, öğrencilerine yurt dışında da iş imkanı sunabilen tek yabancı dil kursu zinciridir.

Kurslarımızda İngilizce dil eğitimi alan kişiler, Avrupa Dil Portfolyosuna uygun eğitim aldığını kanıtlar belgeye sahip olurlar. Kurumlarımızda eğitim alan her öğrenci, üniversiteden mezun olduktan sonra “Europass” e başvuruda bulunup ülkemizi yurt dışında da çalışarak temsil edebilme hakkına sahiptir. Kurumumuz Europass (Avrupa Mesleki Serbest Dolaşım Belgesi) düzenleme konusunda size yardımcı olmaktan mutlu olacaktır.

Europass belgesinin en önemli parçası Avrupa Dil Yeterlilik belgesidir. Bu belge sahibi kişiler mezun oldukları okulun belgelerini ve sertifikalarını ekleyerek, mesleklerini Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelere iş başvurusu yapacak halde yetkin bir portfolyo haline getirirler. Sadece kursumuzun verdiği Avrupa Birliği onaylı Dil Yeterlilik Belgesi “Europass” belgesi için de kabul görmektedir.

TERCİH EDECEĞİNİZ YABANCI DİL KURSU, ÖZEL DERS İLE SİZLERİ, GİRECEĞİNİZ YABANCI DİL SINAVLARINA HAZIRLIYOR MU?

YDS, TOEFL, TOEIC, IELTS, BULATS, PROFICIENCY vb. sınavlara yönelik çalışmaların yapıldığı özel programlardır. ESP (English for Specific Purposes) konusunda deneyimli İngilizce öğretmenleri tarafından sınav tekniklerinin üzerinde durulduğu ve odaklanılması gereken konuların ele alındığı derslerdir. Özel durumlar dışında birebir ders olarak verilmektedir.

TERCİH EDECEĞİNİZ YABANCI DİL KURSU,

TÜKETİCİ HAKLARINA SAYGILI MI, EĞİTİM GARANTİSİ VERİYOR MU?

Türkiye’de sadece Markalar Birliği Amerikan Kültür® Eğitim Kurumları’na bağlı A.K. (Amerikan Kültür®) ve A.C.A. (American Cultural Association) eğitim kurumları tüketici haklarına saygılı, yüksek kalitede vermiş olduğu eğitimler sayesinde;

 • 2011 yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü,
 • 2010-2011-2012 yılları, üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini,
 • 2015 yılı 4. Dünya Kalite Zirvesinde 2015 yılının En Kaliteli Eğitim Kurumu ödülünü almaya hak kazanmıştır.
Öğrencilerimiz

Bizim Hakkımızda Ne Söyledi?

Sayılarla

Amerikan Kültür

Bizim Hakkımızda Sayılar
6800
Eğitmen
9800
Kurs
8800
Öğrenci

Kampanyalardan yararlanmak için bültene abone olun

Kampanyaları kaçırmamak için bültenimize abone olun